En Güzel Futbol Oyunları Burada


Bugün sizlere ülkemizdeki bir numaralı spor olan futboldan ve futbol oyunlarından bahsedeceğim. Ülkemizde milyonlarca taraftarı peşinden sürükleyen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi zaman zaman Avrupa’da da adından söz ettiren futbol kulüpleri bulunmakta… Belki de bu milyonlarca taraftarın hepsi kendisini tuttuğu takımın formasıyla hayal etmiştir. Halı saha maçlarında, mahalle maçlarında tuttuğu takımın formasını giyerken gurur duymuştur. İşte hepimiz bu hayallere sahipken çok az sayıdaki şanslı insan bu büyük takımlarda oynama şansı buluyor. Bizlerde bu hayalimizi gerçekleştiremesek de çoğunlukla bilgisayar başında futbol oyunları oynarken kendi takımımızı seçiyor ve tutkuyla takımımızı şampiyon yapmaya çalışıyoruz. Peki, bu zevkle ve tutkuyla oynadığımız futbol oyunlarının en güzelleri, en kalitelileri neler, bu oyunları nereden bulabiliriz? Bu soruların cevaplarını öğrenmek istiyorsanız yazının devamını okumanızda fayda var.

 

Türkiye’de futbol oyunu denince akla ilk olarak Pro Evolution Soccer (Pes) serisi gelir. Ancak bütün futbol oyunları tutkunları pahalı oyun konsollarına sahip olamayabilir ya da bilgisayarları bu yüksek boyutlu oyunları oynamak için yeterli değildir. Bu gibi durumlarda imdadımıza flash oyunlar yetişir. Erişilmeleri kolaydır ve birçok çeşit sunarak oyun zevkini doruklara çıkarabilirler. Ancak her alanda olduğu gibi bu alanda da çok fazla kalitesiz ve kötü oyunlara sahip sitelere rastlamak mümkün... Bu yüzden size önerim, uzman site yöneticilerine sahip sürekli yFutbol Oyunlarıeni oyunların yüklendiği ve giderek gelişmekte olan bir site; OyunlariniOyna.org... Site içerisinde futbol oyunlarına tıkladığınız anda önünüze onlarca çeşit futbol oyunu çıkacak ve oyunların hepsini oynamak için sabırsızlanacaksınız. O anki isteğinize göre ister penaltı çekme oyunları ister frikik çekme oyunları isterseniz gerçek görüntülü maç oyunlarını oynayabilirsiniz. Anlayacağınız futbolla ilgili oyunların tamamını bulabileceğiniz bir site. Eminim hepinizin farklı favori oyunları olacak. Benimkini soracak olursanız Röveşata Futbol adlı oyun. Bu oyunu bu kadar çok sevmemin nedeni çok açık… Bana göre futbol oyunun en estetik, en zor ve göze en hoş gelen hareketi röveşatadır. Bu oyunda da dünyanın en ünlü yıldızlarından birini seçip sürekli röveşata golü atabiliyorsunuz. Benden tavsiye hiç vakit kaybetmeden bu oyunu deneyin pişman olmayacağınızdan eminim.

 

Futboldan bu kadar bahsetmişken fair playden bahsetmemek olmaz. Ne yazık ki ülkemizde çok değer verilmeyen bir kavram fair play. Ama tüm sporlar gibi futbolunda birleştirici yönünün olduğunu ve eğlenmeye yönelik bir oyun olduğunu unutmamak gerekir. Futbolun güzelliklerini görebilmek içinde herkesin birbirine saygı duyması ve futbolun birbirimizi üzmek kırmak için değil; hep birlikte izleyip, oynayıp keyif almamız için bir araç olduğunu anlaması gerekir. Futbol oyunlarına da bu güzelliklere katkı yaptığı için teşekkür etmemiz gerekir.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, iyi oyunlar…
Yorumlar
Ziyaretçi Ziyaretçi